مرکز نوآوری صنعتی پارک علم و فناوری

مرکز نوآوری صنعتی شماره (1) پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری

مرکز نوآوری صنعتی شماره (1) یکی از چهار مراکز نوآوری صنعتی پارک علم و فناوری استان می باشد که دراواخر سال1393 با تعداد 4 شرکت در یک فضای استیجاری واقع در قطب صنعتی شهرکرد شروع به کار نمود. در تابستان 1394ملک فوق توسط پارک خریداری گردیده و از همان زمان بازسازی این مجتمع آغاز گردید. در اواخر سال 1394مجتمع کارگاهی به صورت رسمی توسط جناب آقای دکتر سورنا ستاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرحوم جناب آقای شیخ زین الدین افتتاح گردید و در اواخر سال1397 نام مجتمع کارگاهی به مرکز نوآوری صنعتی تغییر پیدا نمود.

مساحت کلی مرکز نوآوری 3850متر مربع و با زیربنای حدود 2900 متر مربع می باشد.

در حال حاضر تعداد 25 شرکت در مرکز نوآوری صنعتی با محصولاتی متنوع از جمله: سایلنسر ها و اجکتورهای تخصصی، تجهیزات آلتراسونیک، دستگاه بشکه بردار، نمونه بردار غلات، تولید فن کویل، تولید کشت بافتی گیاه گل محمدی و دستگاه تولید فیلامنت پرینتر سه بعدی از ضایعات پلیمری مشغول به فعالیت هستنند.

تعداد افراد شاغل در مرکز نوآوری صنعتی 50 نفر به طور مستقیم و 80 نفر به طور غیر مستقیم می باشند.

پارک علم و فناوری استان،برای حمایت از شرکتهای مستقر در مرکز نوآوری، نسبت به تجهیز کارگاه عمومی اقدام نموده و تجهیزاتی بالغ بر 40 میلیارد ریال. از جمله این دستگاه ها میتوان به دستگاه های تراش،فرزیونیورسال، CNC، برش پلاسما، هواگاز و….اشاره نمود.

 

جهت آشنایی بیشتر اینجا را کلیک کنید

محمد رضا توحیدی

کارشناس فنی و تخصصی