• چهارشنبه, ۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۵:۰۵
  • اخبار
  • 1096 بازدید
  • بدون دیدگاه
40 میلیارد ریال تسهیلات به 14 شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری تعلق گرفت

طی سفر دوروزه مدیرکارگزاران و صندوق‌های عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری بالغ‌بر 40 میلیارد ریال تسهیلات به 14 شرکت دانش‌بنیان در چهارمحال و بختیاری تعلق و اعتباری برای صندوق پژوهش و فناوری استان در نظر گرفته شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، طی سفر دو روزه مدیر کارگزاران و صندوق‌های عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و بازدید از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری بالغ‌بر 40 میلیارد ریال تسهیلات به 14 شرکت دانش‌بنیان تعلق و اعتباری برای صندوق پژوهش و فناوری استان در نظر گرفته شد.

صندوق نوآوری و شکوفایی مسؤول نظارت بر صندوق‌های پژوهش و فناوری استانی است و براساس ظرفیت هر استان تسهیلات ارائه می‌دهد تا منابع مالی در بین استان‌ها عادلانه توزیع شود.

مهدی خالقی مدیرکارگزاران و صندوق‌های عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در همین رابطه گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تشکیل و خدماتی که ارائه می‌دهد در قالب، تسهیلات، سرمایه در گردش، قرض‌الحسنه، نیروی انسانی، نمونه‌سازی و… است.

مدیرکارگزاران و صندوق‌های عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری بیان کرد: سیاست جدیدی که در این صندوق رخ داده ایجاد شبکه همکار صندوق‌های پژوهش و فناوری استان‌ها باتوجه به ظرفیت‌های استانی است.

وی ادامه داد: در قالب قرارداد در زمینه خط اعتباری، تسهیلاتی در مشارکت با شرکت‌های دانش‌بنیان در فضای کسب‌وکار ارائه می‌دهیم.

خالقی توضیح داد: در طی دو روز با 14 شرکت دانش‌بنیان جلساتی جهت بررسی و ارزیابی دانش‌فنی تشکیل و پیشنهاداتی در خصوص مباحث مالی و سرمایه‌گذاری به شرکت‌های دانش‌بنیان داده شد.

مدیرکارگزاران و صندوق‌های عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اظهار کرد: جلسات استانی با حضور صندوق پژوهش و فناوری همان استان برگزار می‌شود که‌ چهارمحال و بختیاری در آستانه تاسیس این صندوق است.

وی عنوان کرد: در تلاش هستیم با سرعت بالا و در مدت کوتاهی به شرکت‌های دانش‌بنیان خدمت‌رسانی و منابع مالی شرکت‌های دانش‌بنیان تامین و توزیع شود. خالقی اشاره کرد: شرکت‌های مستقر در مرکز رشد پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در نوآوری و دانش‌فنی در سطح خوبی قرار دارند، امید است روند دانش‌بنیان کردن این شرکت‌ها تسهیل شود. مدیرکارگزاران و صندوق‌های عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با تاکید براینکه فضای پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری مثبت و روبه رشد است، گفت: زمانی‌که صندوق پژوهش و فناوری عملیاتی شود، سطح و گسترش کار بیشتر می‌شود.

 

وی در ادامه اظهار کرد: سطح شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری از نوپا تا تولیدی و صنعتی متفاوت است، تسهیلات پیشنهادی صندوق نوآوری و شکوفایی برای هریک از این شرکت‌ها متفاوت است.

خالقی خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری ظرفیت بالایی دارد اگر بتوان در حوزه‌هایی مثل گردشگری، کشاورزی و… که پتانسیل بیشتر است کار شود، برای استان مزیت بزرگی محسوب می‌شود.

مدیرکارگزاران و صندوق‌های عامل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در پایان بیان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی با نگاهی دقیق و سخت‌گیرانه براساس طرح شرکت‌ها از آن‌ها حمایت مالی می‌کند که رشد کنند.

تشکیل میز پذیرش برای بررسی شرکت های دانش بنیان، بازدید از شرکت های فناور پارک علم و فناوری و مرکز رشد واحدهای فناور و برگزاری جلسات هماهنگی با مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری و رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری از دیگر برنامه های این سفر دو روزه بود.