• یکشنبه, ۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۶:۰۶
  • اخبار
  • 380 بازدید
  • بدون دیدگاه
نشست ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان برگزار شد

بررسی برنامه های سال 1403 ستاد اقتصاد دانش بنیان استان و تعیین ماموریت دستگاه های عضو ستاد از محورهای اصلی این جلسه بود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری رئیس پارک علم و فناوری استان در یازدهمین نشست ستاد اقتصاد دانش‌بنیان که با حضور استاندار،معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و روسای دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی مرتبط در محل پارک علم و فناوری برگزار شد، با اشاره به عملکرد پارک علم و فناوری در راستای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری استان در سال 1402 به نقش بازیگران عمده در توسعه اقتصاد دانش بنیان تاکید کردند.

در این نشست دکتر پیر علی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای سقوط بالگرد ریاست جمهوری به حضور رئیس جمهور شهید در پارک علم و فناوری و پیگیری درخواست شرکت های مستقر توسط شخص ایشان در آخرین سفر استانی به چهارمحال و بختیاری اشاره کرد.

در این نشست غلامعلی حیدری استاندار در ابتدای صحبت های خود با ابراز تاسف از حادثه سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور و همراهان شهید ایشان از درگاه خداوند علو درجات را برای شهدای خدمت مسئلت کرد. استاندار چهارمحال و بختیاری به نقش مهم شرکت های دانش بنیان در بحث اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی اشاره کرد و گفت این شرکت ها می توانند به تکمیل زنجیر ارزش راهبردی که کمک کنند. وی در ادامه به تاثیر نقش شرکت های دانش بنیان در بحث تحقق شعار سال اشاره و گفت شرکت‌های دانش‌بنیان با ایجاد نوآوری، افزایش بهره‌وری، ایجاد اشتغال، توسعه صادرات و بهبود کیفیت زندگی، نقش بسیار مهمی در تحقق شعار “جهش تولید با مشارکت مردم” دارند.

در ادامه جلسه رئیس سازمان مدیرت و برنامه ریزی استان،رئیس دیوان محاسبات استان، رئیس دانشگاه شهرکرد، مدیر کل راه و شهر سازی، نماینده اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان و برخی مدیران عامل شرکت های دانش بنیان به ایراد سخن پرداخته و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.

بایگانی