معرفی واحد فناور ماه: شرکت ایفا صنعت شهرکرد

  • تاریخ انتشار : جمعه, ۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۷:۲۴
  • دسته بندی : واحد فناور ماه
  • بازدید : 107 بازدید
  • نظرات : بدون دیدگاه

مرکز رشد واحدهای فناور، در قالب  “واحد فناور ماه” و به منظور کمک به تبلیغ و شبکه سازی، یکی از واحدهای رشد یا رشد مقدماتی را معرفی می کند.

این اقدام برای شناخت هرچه بیشتر توانمندی واحدهای فناور، افزایش شناخت و آگاهی تیم ها نسبت به توانایی یکدیگر و فراهم نمودن زمینه همکاری و انجام فعالیت های مشترک بین آن ها صورت خواهد پذیرفت.

این بار و در بخش واحد فناور ماه به معرفی واحد فناور ” ایفا صنعت شهرکرد ” از واحدهای مستقر در مرکز رشد شهرکرد به نمایندگی آقای ابراهیم تازش خواهیم پرداخت.

زمینه اصلی فعالیت:

طراحی و ساخت پمپ های سانتریفیوژ

ایده محوری واحد فناور:

پمپ سانتریفیوژ اسلاری

اهمیت فعالیت :

پمپ های سانتریفیوژ رسالت انتقال  محلول­ها با غلظت های مختلف را در صنایع پایه و مادر بر عهده داشته و یکی از مهترین ماشین آلات در این صنایع است. بالا بودن بازدهی و پایین بودن استهلاک برای این ماشین آلات بسیار مهم می باشد.

پمپ های اسلاری  به دلیل دو جداره بودن  قابلیت انتقال مواد و سیالات  با خورندگی و سایش بالا را دارا می باشد. مشکلات در واردات و بالا بودن  قیمت پمپ های اسلاری با بازدهی بالا ما را بر آن داشت پمپی با کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه تولید نماییم.

طراحی پمپ های شرکت ایفا صنعت با تکیه بر دانش فنی و تجربی  منحصر به فرد بوده، با اقتباس از برند های مطرح جهانی پمپی با تنه یک تکه تولید که علاوه بر دبی بالا فشار مناسب  جهت استفاده در مصارف مختلف صنعتی را داراست.

مسیر حرکت  سیال  داخل  پوسته  به صورت عریض طراحی شده تا با کاهش سرعت سیال داخل پمپ  طول عمر قطعات افزایش و هزینه ها کاهش یابد.

آغاز به فعالیت و معرفی:

واحد فناور ایفا صنعت شهرکرد با ایجاد یک هسته از مهندسین و تکنسین های رشته مکانیک فعالیت خود را در زمینه ی  طراحی و ساخت سیستم های هیدرولیکی و پنوماتیکی با هسته فناور ماشین سازی ایفا در دوره ی رشد مقدماتی مرکز رشد واحدهای فناور شهرکرد آغاز نمود.

پس از طی نمودن دوره رشد مقدماتی با موفقیت در سال1400 اقدام به تاسیس شرکت ایفا صنعت شهرکرد نمود و با این شرکت در بهمن ماه 1402 در دوره رشد مرکز رشد پارک علم وفناوری استان چهارمحال و بختیاری به عنوان واحد فناور پذیرفته شد.

این واحد فناور با فراهم آوردن زیر ساخت ها، خط تولید پمپ های سانتریفیوژ در بعاد سه اینچ و چهار اینچ و هشت ایچ را راه اندازی کرده است.

اهداف اصلی شرکت ایفا صنعت شهرکرد عبارتند از:

طراحی و تولید پمپ های سانتریفیوژ اسلاری در کلاس جهانی

بازار هدف این محصولات معادن ، شرکتهای فراوری ، رنگ سازی و کارخانجات تولید اسید می باشد.  

محصولات:

پمپ سانتریفیوژ اسلاری

مزایای محصول:

 لاینر جدا شونده و طراحی اصولی باعث بالا رفتن بهره وری محصول شده، همچنین هزینه تعمیر این پمپ ها نسبت به سایر محصولات مشابه داخلی بسیار مقرون به صرفه تر می باشد.

زمینه های همکاری و تعامل:

 دعوت از مهندسین سیالات ، متخصصین طراحی، معادن و شرکت های فراوری

صفحه واحد در سایت مرکز رشد:

http://B2n.ir/q41469

راه های ارتباطی و اطلاعات تماس:

ebtazesh@gmail.com

شماره تماس:

09132826841   

09139808023                   

03833337565