معرفی واحد فناور ماه: آذر برف سبز پارس

  • تاریخ انتشار : جمعه, ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ - ۵:۴۰
  • دسته بندی : اطلاعیه، واحد فناور ماه
  • بازدید : 169 بازدید
  • نظرات : بدون دیدگاه

مرکز رشد واحدهای فناور، در قالب  “واحد فناور ماه” و به منظور کمک به تبلیغ و شبکه سازی، یکی از واحدهای رشد یا رشد مقدماتی را معرفی می کند.

این اقدام برای شناخت هرچه بیشتر توانمندی واحدهای فناور، افزایش شناخت و آگاهی تیم ها نسبت به توانایی یکدیگر و فراهم نمودن زمینه همکاری و انجام فعالیت های مشترک بین آن ها صورت خواهد پذیرفت.

این بار و در بخش واحد فناور ماه به معرفی واحد فناور ” آذربرف سبز پارس ” از واحدهای مستقر در مرکز رشد لردگان به نمایندگی آقای سید محمدرضا کریمی پور خواهیم پرداخت.

زمینه اصلی فعالیت:

مهندسی تاسیسات ( سیستم های گرمایش و سرمایش)

ایده محوری واحد فناور:

بویلر چگالشی

اهمیت فعالیت :

با توجه به ناترازی مصرف انرژی در کشور نیاز به سیستم های گرمایشی با مصرف انرژی کمتر و راندمان بالاتر احساس می شود. بویلر های چگالشی با ایجاد شرایط کاندنسینگ و پس گرفتن گرمای نهان بخارآب موجود در محصولات احتراق و همچنین کنترل احتراق  باعث راندمان 98 درصدی می گردد. ایجاد شرایط احتراق پایدار و کنترل میزان محصولات احتراق همچنین موجب کاهش آلاینده ها ی کربنی و مشتقات اکسید نیتروژن(ناکس) تا زیر 100ppmمی گردد. عمر بالای محصول به دلیل مقاومت به oxidation corrosion& creep ناشی از انتخاب مواد صحیح وهمچنین عدم رسوب گیری و افزایش فشار کاری تا bar50 به دلیل استفاده از از اسپیرال و جریان نیمه آشفته از مزایای این محصول است.

آغاز به فعالیت و معرفی:

واحد فناور آذر برف سبز پارس با ایجاد یک هسته از مهندسان و هیات علمی دانشگاه تهران و صنعتی شریف فعالیت خود را در زمینه ی مهندسی تاسیسات آغاز نمود.از جمله پروژه های این هسته می توان به طراحی و ساخت بخاری هرمتیک، ژنراتور نانو حباب، ژنراتور ازون، مبدل حرارتی روغن داغ، بویلر چگالشی و اخیرا طراحی آب شیرین کن تبخیر مستقیم اشاره نمود. این واحد سپس با تاسیس شرکت آذر برف سبز پارس در سال1399 و با همکاری شرکت گرم ایران تولید بویلر چگالشی راآغاز کرد. پس از پایان همکاری با این شرکت در مهر ماه 1402 در دوره رشد مرکز رشد پارک علم وفناوری استان چهارمحال و بختیاری به عنوان واحد فناور پذیرفته شد. این واحد فناور باتوجه به دارا بودن ثبت اختراع داخلی و خارجی وآمادگی علمی و فراهم کردن  زیر ساخت ها و خط تولید در شهرستان لردگان، آماده ی تولید بویلر چگالشی از ظرفیت های 250 هزار کیلو کالری بر ساعت تا 8میلیون کیلو کالری بر ساعت می باشد.

اهداف اصلی شرکت آذربرف سبز پارس عبارتند از:

طراحی و تولید سیستم های دانشی مورد نیاز صنعت بر پایه ی مهندسی مکانیک

محصولات:

بویلر چگالشی

مزایای محصول:

راندمان 98 درصد و مصرف انرژی کم، 50سال عمر، عدم رسوب گیری

زمینه های همکاری و تعامل:

پذیرش سرمایه گذار، دعوت از مهندسین آشنا با نرم افزارهای انسیس و فلوءنت،مشاوره جهت ثبت پتنت و به ثمر رسیدن محصول، همکاری با شرکت های تجاری جهت فروش بویلر

صفحه واحد در سایت مرکز رشد:

B2n.ir/x20401
لینک معرفی واحد در خبرگزاری صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری:

https://www.iribnews.ir/00HJBo

راه های ارتباطی و اطلاعات تماس:

Mdr.karimipour@ut.ac.ir

akbarimusavi@ut.ac.ir

شماره تماس:09140848604