معرفی واحد فناور ماه: نویان طب ابزار هوشمند

زمینه اصلی فعالیت:

استفاده از تکنولوژی پلاسما در کاربردهای پزشکی

ایده محوری واحد فناور:

دستگاه تصفیه کننده هوا بوسیله تکنولوژی پلاسما

آغاز به فعالیت و معرفی:

هسته نویان در سال 1399 با هدف تولید تجهیزات تصفیه کننده هوا وارد مرکز رشد واحدهای فناور شد و در دوره رشد مقدماتی، موفق به کسب دانش فنی ساخت تجهیزات تصفیه هوا به کمک تکنولوژی پلاسما گردید.

هسته نویان در سال 1400 با تبدیل وضعیت به شخصیت حقوقی و ثبت شرکت نویان طب ابزار هوشمند وارد مرحله رشد پارک علم و فناوری استان شد.

محصولات و خدمات

این شرکت از سال 1401 وارد حوزه های طراحی تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی شد و هم اکنون در حال توسعه دستگاه های آزمایشگاهی موسوم به TLC می باشد .

دستگاه TLC یکی از تجهیزات آزمایشگاهی است که در آنالیز مواد در صنایع داروسازی، غذایی، سموم و آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. یکی از کاربرد های رایج TLC  آنالیز باقیمانده دارو و مواد آنتی بیوتیک در غذا و نمونه های زیست محیطی می باشد.

عملکرد دستگاه TLC: زمانی که واکنش شیمیایی در آزمایشگاه در حال انجام باشد و نیاز به بررسی پیشرفت واکنش به صورت آنی باشیم، ساده ترین راه استفاده از تکنیک TLC می باشد. در برخی مواقعی که ماده ای مجهول داشته باشیم نیز می توان از این روش ماده مورد نظر را با کمترین هزینه شناسایی کنیم. این دستگاه برای خالص سازی مواد مخلوط کمک بسزایی دارد و قبل از انجام خالص سازی با استفاده از این دستگاه می توان بهترین میزان حلال های مورد استفاده در خالص سازی را شناسایی نمود. آنالیز با دستگاه TLC انجام می شود، نام دیگر این نوع از آنالیز کروماتوگرافی لایه نازک است. در بسیاری از مراکز تشخیص اعتیاد از این دستگاه جهت شناسایی فرد دارای اعتیاد به مواد مخدر استفاده می شود.

سایر محصولات و خدمات قابل ارائه:

  • ساخت انکوباتور ۵۵ لیتری یکدرب استیل با ترموستات هیسترزیس
  • ساخت دستگاه شیکر میکروپلیت

اطلاعات تماس:

شماره تماس:

09139844100 – 09132848317

رایانامه:

Taherian.ee@Gmail.com

وب سایت:

www.NoviyanTeb.IR

صفحه واحد در سایت مرکز رشد: https://b2n.ir/n58536