معرفی واحد فناور ماه: واحد فناور سانا زیست پرداز

  • تاریخ انتشار : دوشنبه, ۱۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اطلاعیه، واحد فناور ماه
  • بازدید : 875 بازدید
  • نظرات : بدون دیدگاه

واحد فناور ماه

مجموعه مرکز رشد واحدهای فناور هرماه, در قالب  “واحد فناور ماه”, به منظور کمک به تبلیغ و شبکه سازی بین تیمهای مستقر، یکی از واحدهای رشد یا رشد مقدماتی را معرفی خواهد کرد. این اقدام برای شناخت هرچه بیشتر توانمندی هسته/ واحدهای فناور، افزایش شناخت و آگاهی تیمها نسبت به توانایی یکدیگر و فراهم نمودن زمینه همکاری و انجام فعالیتهای مشترک بین آنها صورت خواهد پذیرفت.

در این بخش به معرفی واحد فناور “سانا زیست پرداز” به نمایندگی دکتر صادق فرهادیان خواهیم پرداخت.

معرفی واحد:

سانا زیست پرداز با استفاده از متخصصان حوزه بیوشیمی، بیوتکنولوژی و ژنتیک در سال۱۳۹۴ با نام “پروتئین انفورژن” و فعالیت در حوزه بیوانفورماتیک در دوره رشد مقدماتی آغاز به کار کرد. از سال ۱۳۹۷ با ادغام “پروتئین انفورژن” و هسته “زیست کاران”, با تکمیل و ارتقای سبد محصولات, فعالیت این واحد فناور در قالب “سانا زیست پرداز بام زاگرس” در دوره رشد ادامه پیدا کرده است.

محصولات و خدمات و توانمندی های قابل ارائه واحد:

  • تولید پن های دستگاه DSC
  • خدمات آزمایشگاه مجازی بیوانفورماتیک (این سیلیکو)

هدف اصلی ارائه خدمات تخصصی در زمینه تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه های محاسباتی بیوانفورماتیک، شبیه سازی دینامیک مولکولی در زمینه ماکرومولکولهای زیستی مثل پروتئین ها، اسیدهای نوکلئیک و فسفولیپدها، میانکنش های پروتئین-پروتئین، پروتئین-لیگاند، شبیه سازی نانوذارت و طراحی دارو و سیگنال پپتید در مراکز تحقیقاتی، دانشگاه ها و شرکت های دارویی می باشد که قبل از شروع مطالعات آزمایشگاهی و تولید محصول ضروریست.

شبیه سازی، دانش بیوانفورماتیک و شبیه سازی مولکولی به ما این امکان را می دهد که با استفاده از یک برنامه رایانه ای و یک مدل نظری مناسب، رفتار و خواص سیستم را تخمین بزنیم. از آنجایی که انجام آزمایشات در شرایط عملی به دلیل تمامی محدودیت های موجود از قبیل شرایط دما و فشار مختلف، زمان و هزینه بر بودن آزمایشات تجربی دشوار به نظر می رسد، این تکنیک به لحاظ فنی اهمیت زیادی دارد. در سال های اخیر از این روش به طور گسترده جهت مطالعه رفتار مایعات، هیدروکربن ها و ماکرو مولکول ها نظیر پروتئین ها و DNA می شود. ” واحد فناور سانا زیست پرداز با مجموعه ای از متخصصان حوزه بیوانفورماتیک ارائه دهنده خدمات آزمایشگاه مجازی (این سیلیکو) در تمامی زمینه های بالا است.”

برخی مشتریان:

محصولات این واحد در حوزه های خدمات آزمایشگاهی تقسیم بندی شود که به ترتیب با پژوهشگاه ها و دانشگاه هایی همچون پژوهشگاه رویان، دانشگاه اصفهان، مرکز تحقیقات قلب و عروق اصفهان، دانشگاه شهرکرد، دانشگاه تبریز، دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، دانشگاه علوم پزشکی قزوین، دانشگاه آزاد شهرکرد و دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان همکاری و ارائه خدمت دارد.

زمینه های همکاری:

این واحد امادگی دارد با پژوهشگران و علاقه مندان به حوزه بیوانفورماتیک, شرکتهای داروسازی و محققان بخش دارویی همکاری نماید.

اطلاعات تماس:

تلفن تماس: ۰۹۱۳۹۸۰۲۲۷۶ و ۰۳۸۳۲۲۶۳۸۵۴

سایت اختصاصی واحد: http://rayazistco.ir

صفحه اینستاگرام: sanazistpardaz@

پست الکترونیک: info@sanazist.ir

صفحه واحد در سایت مرکز رشد: https://b2n.ir/651699

آدرس:شهرکرد، کوی فرهنگیان، خیابان ۱۱ اردیبهشت، ساختمان مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری، واحد ۲۳۰