دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
    فارسی | العربیه | English
جمعه 27 مهر 1397
آخرین اخبار
دوشنبه 29 مرداد 1397
تعداد بازدید: 532
تعداد نظرات: 0

با حضور معاون رئیس جمهور در چهارمحال و بختیاری از دو محصول فناور و دانش بنیان رونمایی شد

با حضور معاون رئیس جمهور در چهارمحال و بختیاری از دو محصول فناور و دانش بنیان رونمایی شد

از دو محصول فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.

صبح امروز دوشنبه ۲۹ مرداد ۹۷ و در آیینی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در شهرکرد، از ۲ محصول فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری رونمایی شد. این محصولات شامل پرینتر تولید محفظه قالب‌های ماسه‌ای برای ریخته گری و شبیه ساز تراشکاری پیشرفته است.

به گفته مخترع دستگاه پرینتر تولید محفظه قالب‌های ماسه‌ای با استفاده از این دستگاه نمونه سازی قطعات و ساخت فضای ریخته گری در کوتاه ترین زمان ممکن آماده می شود. کیوان محمدی افزود این دستگاه در مدت زمان 5 سال با صرف هزینه ای بالغ بر دومیلیارد و پانصد میلیون ریال ساخته شد و این در حالی است که نمونه مشابه خارجی آن با قیمتی معادل یک میلیون و دویست هزار دلار از کشور های اروپایی وارد می شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در حاشیه رونمایی از این دو محصول فناوراظهار داشت: تاکنون معاونت علمی و فناوری از شرکت های دانش بنبان و فناور حمایت کرده است و این حمایت همچنان ادامه خواهد یافت.

وی گفت : از طریق تسهیلات و منابع بانکی از شرکت های دانش بنیان در سطح کشور حمایت می شود.

ستاری، در پاسخ به این سوال ایرنا در خصوص افزایش قیمت ارز برای تامین مواد اولیه شرکت های دانش بنیان نیز افزود : قیمت محصولات شرکت های دانش بنیان در شرایط کنونی افزایش یافته است و با توجه به اینکه برخی از محصولات ممنوعیت واردات دارند، زمینه سازی تولید این نوع محصولات از سوی شرکت های دانش بنیان شده است.

رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری نیز گفت: هم اکنون 130 شرکت دانش بنبان و فناور در پارک علم و فناوری فعال است.

اسماعیل پیر علی افرود: این شرکت ها سال گذشته بیش از 170هزار دلار صادرات محصولات شبیه سازی آزمایشگاهی و نرم افزار داشته اند و خوشبختانه امسال هم این شرکت ها موفق به عقد قرارداد فروش به ارزش 100 هزار یورو در زمینه طراحی و اجرای گلخانه هوشمند در کشور گرجستان شدند.

تصاویر
  • با حضور معاون رئیس جمهور در چهارمحال و بختیاری از دو محصول فناور و دانش بنیان رونمایی شد
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

شعار سال
پیوند ها

سامانه ها
اوقات شرعی