دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
    فارسی | العربیه | English
جمعه 27 مهر 1397
مشاهده خبر
ﺳﻪشنبه 26 دی 1396
تعداد بازدید: 612
تعداد نظرات: 0

آزمایشگاه مرجع استاندارد اندازه گیری در پارک علم و فناوری استان راه اندازی خواهد شد

آزمایشگاه مرجع استاندارد اندازه گیری در پارک علم و فناوری استان راه اندازی خواهد شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری، احد محمدی معاون مرکز اندازه شناسی سازمان ملی استاندارد ایران که به منظور بازدید از روند راه اندازی آزمایشگاه مرجع استاندارد به استان سفر نموده است گفت: کمبود تجهیزات از چالش های مهم مرکز اندازه شناسی کشور است. وی افزود: یکی از آثار سوء تحریم ها علیه کشور بر حوزه اندازه شناسی بود، به نحوی که سالها در خصوص تهیه تجهیزات با مشکل روبه رو بودیم که این مشکل در دوران پسابرجام تا حدی برطرف شد.

 

معاون مرکز اندازه شناسی سازمان ملی استاندارد ایران در ادامه با بیان اینکه استانداردهای اندازه گیری در کشور در وضعیت مطلوبی قرار دارد، گفت: با توجه به تعداد آزمایشگاه های فعال و نظارت هایی که در این حوزه انجام می گیرد، با چالشی روبه رو نیستیم.

به گفته محمدی هم اکنون حدود یک هزار آزمایشگاه در حوزه استاندارد کشور فعال است که بیشتر این مراکز توسط بخش خصوصی اداره می شود.

وی با اشاره به راه اندازی سامانه جامع مرکز انداره شناسی کشور خاطرنشان کرد: هر یک از استانهای کشور با توجه به نیازی که دارند، می توانند از خدمات این سامانه بهره بگیرند.

گفتنی است آزمایشگاه مرجع استاندارد اندازه گیری استان به همت شرکت اندیشه نگار نگین بهفام و با همکاری سازمان استاندارد چهارمحال و بختیاری و پارک علم و فناوری در حال تجهیز و راه اندازی است.

تصاویر
  • آزمایشگاه مرجع استاندارد اندازه گیری در پارک علم و فناوری استان راه اندازی خواهد شد