دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
    فارسی | العربیه | English
ﺳﻪشنبه 30 مرداد 1397
مشاهده خبر
چهارشنبه 10 آبان 1396
تعداد بازدید: 390
تعداد نظرات: 0

بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان استان چهارمحال و بختیاری

بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان استان چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان، روز سه شنبه 8 آبان در نشست مشترک پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری و رئیس امور شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مسائل مربوط به شرکت های دانش بنیان استان بررسی شد.

 در این نشست دکتر اسماعیل پیرعلی رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال بختیاری با ارائه گزارشی از وضعیت شرکت های دانش بنیان استان، عدم وجود کارگزاری ارزیابی شرکت های دانش بنیان در استان، وجود موانع قانونی در ثبت شرکت توسط اعضای هیات علمی دانشگاه ها و همچنین وجود موانع قانونی برای حضور شرکت های دانش بنیانی که گرید پیمانکاری ندارند در مناقصات را از مهمترین موانع توسعه این شرکت ها در استان عنوان نمود و پیشنهاد داد کارگزاری ارزیابی شرکت های دانش بنیان در استان چهارمحال و بختیاری تشکیل گردد.

در این ادامه دکتر سید محمد صاحبکار خراسانی رئیس امور شرکت های دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: تمام تلاش این معاونت این است که این شرکت ها از نظر کمی و کیفی گسترش پیدا کرده و بتوانند در حوزه علم و فناوری و نیز در حوزه های اقتصادی کار های بزرگی انجام دهند. وی با اشاره به قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: این که هر قانونی نیاز به اصلاح و روزآمد سازی دارد امری بدیهی است و ما باید در چند سال آینده جهت کاملتر شدن و اجرایی شدن این قانون بصورت کامل، تلاش کنیم. وی افزود برخی موارد در قانون آمده است، ولی برای فعال سازی آن نیاز به تهیه دستور العمل های تفضیلی تر و دقیق تر است. وی از پیگیری جهت ایجاد کارگروه های استانی رفع موانع شرکت های دانش بنیان خبر داد و قول مساعد داد در خصوص مشکلات مطرح شده از طرق مختلف تلاش خواهد نمود.

تصاویر
  • بررسی مشکلات شرکت های دانش بنیان استان چهارمحال و بختیاری