دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
    فارسی | العربیه | English
ﺳﻪشنبه 30 مرداد 1397
مشاهده خبر
یکشنبه 08 مرداد 1396
تعداد بازدید: 492
تعداد نظرات: 0

کارگاه آموزشی ثبت اختراع بین المللی با حضور رئیس ثبت اختراع کشور برگزار شد

کارگاه آموزشی ثبت اختراع بین المللی با حضور رئیس ثبت اختراع کشور برگزار شد

روز شنبه هفتم مرداد ماه کارگاه آموزشی ثبت اختراع بین المللی با حضور جناب آقای دکتر مهرداد الیاسی رئیس ثبت اختراع کشور ویژه صاحبان صنایع، مدیران شرکت های دانش بنیان و فناور، مخترعان و اعضای هیأت علمی توسط پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان، به منظور افزایش توانمندی های مخترعان، نوآوران، مدیران شرکت های فناور و دانش بنیان و اعضای هیات علمی و آشنایی بیشتر مخاطبان با شرایط و نحوه ثبت اختراع ملی و بین اللملی و نحوه ارزیابی اختراعات، امروز کارگاه آموزشی ثبت اختراع با حضور جناب آقای دکتر مهرداد الیاسی رئیس ثبت اختراع کشور توسط پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

در این کارگاه یک روزه دکتر مهرداد الیاسی ضمن تشریح کامل نحوه ثبت اختراع ملی و بیان مراحل کامل ثبت اختراع بین اللملی اظهار داشت: گواهینامه ثبت اختراع سندی است که اداره مالکیت صنعتی برای حمایت از اختراع صادر می کند و دارنده آن می تواند از حقوق انحصاری بهره مند شود. وی افزود برای ارزیابی یک اختراع  باید به توصیف، عنوان، مشکل فنی و بیان اهداف اختراع، دانش فنی پیشین، دانش موجود، شرح نقشه ها و مزایای اختراع توجه نمود.

دکتر اسماعیل پیری رئیس پارک علم و فناوری استان گفت: پارک علم و فناوری استان به عنوان تنها مرجع ثبت اختراع (از سال 1395) در استان تا کنون 68 ادعا را ارزیابی کرده که از این تعداد 56 ادعا موفق به اخذ گواهی ثبت اختراع شده اند، وی افزود تعداد 20 اختراع ثبت شده مربوط به شرکت ها و واحدهای مستقر در پارک علم  وفناوری و مرکز رشد واحدهای فناور هستند.

تصاویر
  • کارگاه آموزشی ثبت اختراع بین المللی با حضور رئیس ثبت اختراع کشور برگزار شد
  • کارگاه آموزشی ثبت اختراع بین المللی با حضور رئیس ثبت اختراع کشور برگزار شد