دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
    فارسی | العربیه | English
جمعه 27 مهر 1397
مشاهده خبر
چهارشنبه 24 خرداد 1396
تعداد بازدید: 683
تعداد نظرات: 0

از 9 شرکت برتر دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری استان تجلیل شد

از 9 شرکت برتر دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری استان تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان، مراسم تجلیل از 9 شرکت برتر دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری استان روز یکشنبه 21 خرداد با حضور معاون عمرانی استاندار، رئیس پارک علم و فناوری، جمعی از مدیران و شرکت های دانش بنیان و فناور استان برگزار شد.

رئیس پارک علم و فناوری در این مراسم اظهار داشت: دنیا از ابتدای قرن 21 شاهد رشد اقتصاد دانش بنیان است و امروزه شرکت های فناور و دانش بنیان در شکوفایی اقتصاد کشورهای توسعه یافته نقش مهمی ایفا می کنند. دکتر اسماعیل پیرعلی، پارک های علم و فناوری را بستر ساز شکل گیری این شرکت ها دانست و افزود: ایران نیز در حال گذار به یک اقتصاد دانش بنیان است. با وجود بیش از 31 پارک علم و فناوری و بیش از 5 میلیون دانشجو و 3 میلیون فارغ التحصیل در کشور نیاز به تغییر گفتمان در حوزه فناوری و پیاده سازی دانشگاه نسل سوم هستیم. وی ارزش واقعی شرکت های بزرگ و موفق را در ایده ها و اختراعات علمی آن ها عنوان نمود و تاکید کرد: در حال حاضر 122 شرکت فناور و دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان مستقر هستند که با گردش مالی بیش از 720 میلیارد ریال زمینه اشتغال بیش از 610 نفر از فارغ التحصیلان را فراهم نموده اند. وی اظهار امیدواری کرد با توجه به اسناد بالا دستی، برنامه ششم توسعه و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه علم و فناوری و اقتصاد مقاومتی شاهد شکوفایی و رشد کشور در اقتصاد دانش بنیان باشیم.

معاون عمرانی استاندار نیز در این مراسم گفت: پارک علم و فناوری در واقع محیطی است که می‌خواهد تعامل بین دانشگاه، بخش خصوصی، دولت و بازار را فراهم کند که در این میان بخش خصوصی به عنوان سرمایه‌گذار، دولت به عنوان مرجع تصمیم‌ساز، تصمیم‌گیرنده و برنامه‌ریزی و بازار جهانی یا بازار فروش به عنوان محل فروش و مصرف کالای تولیدی و دانشگاه نیز به عنوان محل تولید دانش فنی و افزایش بهره‌وری و ایجاد زمینه لازم برای ورود واحدهای صنعتی و تولیدی در بازار جهانی و رقابت آزاد نقش موثری دارند.

امیری خاطرنشان کرد: گاهی اوقات در گذشته شاهد راه‌اندازی  واحدهای تولیدی در کشور  بوده‌ایم که بدون هیچ آزمایش و تفکری بر روی ایده و تجاری‌سازی آن، به بهره‌برداری رسیده و پس از مدتی کاملاَ تعطیل و یا با ظرفیت بسیار اندک به تولید خود پرداخته‌اند، اما امروز با ایجاد پارک علم و فناوری در سراسر کشور می‌خواهیم این اشتباه تکرار نشود و قبل از هر چیز و پس از ارائه ایده در خوص آن به تجربه، آزمایش و مطالعه در مورد آن پرداخت و جایگاه آن را در بازار جهانی مشخص کرد و سپس وارد عرصه تولید شود.

در پایان این مراسم از 9 شرکت برتر فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری در زمینه های فروش و صادرات، ایجاد اشتغال و اخذ مجوز دانش بنیان و 9  داور برتر پارک علم و فناوری تجلیل شد.

تصاویر
  • از 9 شرکت برتر دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری استان تجلیل شد
  • از 9 شرکت برتر دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری استان تجلیل شد
  • از 9 شرکت برتر دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری استان تجلیل شد