دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
    فارسی | العربیه | English
جمعه 27 مهر 1397
مشاهده خبر
چهارشنبه 03 خرداد 1396
تعداد بازدید: 631
تعداد نظرات: 0

بررسی راهکارهای صادرات محصولات دانش بنیان به کشور افغانستان با حضور نماینده سازمان توسعه تجارت

بررسی راهکارهای صادرات محصولات دانش بنیان به کشور افغانستان با حضور نماینده سازمان توسعه تجارت

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، روز چهارشنبه 3 خرداد ماه در جلسه مشترکی با حضور پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، نماینده سازمان توسعه تجارت و شرکت شهرک های استان راهکارهای صادرات محصولات فناور و دانش بنیان به کشور افغانستان بررسی شد.

در این نشست مهندس جوانمرد نماینده سازمان توسعه تجارت و رایزن اسبق بازرگانی ایران در کشور افغانستان اظهار داشت: با توجه به وابسته بودن کشور افغانستان به واردات کالاهای اساسی و غیر اساسی و نقش کمرنگ دولت در تامین نیازهای مردم می توان با یک برنامه ریزی صحیح زمینه صادرات محصولات فناور و دانش بنیان استان را به کشور افغانستان فراهم نمود. مهندس جوانمرد یکی از راه های معرفی محصولات را شرکت در نمایشگاه های بین المللی افغانستان عنوان نمود و افزود برای صادر نمودن یک محصول فناور علاوه بر رویکرد علمی باید از برخورد تجاری مناسب بهره مند بود. وی میزان صاردات ایران به کشور افغانستان در سال 95 را 2456 میلیارد دلار عنوان نمود و افزود سهم عمده این صادرات شامل محصولات فنی، مهندسی، ساختمان، صنایع غذایی و بهداشتی بوده است که استان چهارمحال و بختیاری می تواند نقش بسزایی در تامین این نیازها داشته باشد.

دکتر پیرعلی رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری ظرفیت شرکت های فناور و دانش بنیان استان را حوزه های فنی و مهندسی و صنایع غذایی مطلوب ارزیابی نمود و اظهار امیدواری کرد: با برنامه ریزی و اعزام یک هیات تجاری به کشور افغانستان میتوان زمینه صادرات محصولات شرکت های این مجموعه را فراهم نمود.

تصاویر
  • بررسی راهکارهای صادرات محصولات دانش بنیان به کشور افغانستان با حضور نماینده سازمان توسعه تجارت