دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
    فارسی | العربیه | English
جمعه 27 مهر 1397
مشاهده خبر
چهارشنبه 03 خرداد 1396
تعداد بازدید: 638
تعداد نظرات: 1

پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری و اداره کل منابع طبیعی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری و اداره کل منابع طبیعی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، روز سه شنبه 2 خرداد ماه جلسه ستاد توسعه کشت گیاهان دارویی استان با حضور دکتر مرادی نماینده وزیر جهاد کشاورزی در این ستاد، دکتر پیرعلی رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، مهندس محمدی مقدم رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی و دیگر اعضای این ستاد برگزار شد.  

در این جلسه دکتر اسماعیل پیرعلی رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری هدف از تشکیل این ستاد را بررسی راهکارهای اجرایی توسعه کشت و ایجاد ارزش افزوده بالا در گیاه بومی کلوس عنوان نمود و اظهار داشت: گونه گیاهی کلوس یکی از کمیاب ترین گونه گیاهان و بومی استان چهارمحال و بختیاری است و براساس نتایج تایید شده آزمایشگاهی دارای خواص دارویی فراوان است. وی افزود: شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری استان با دانش فنی بالا توان کشت و استحصال مواد موثره این گونه گیاهی کم یاب را داشته که با توجه به کیفیت بالای این مواد می توان زمینه صادرات این محصولو ایجاد اشتغال دانش بنیان را فراهم نمود.

مهندس محمدی مقدم مدیرکل منایع طبیعی استان نیز با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، یکی از پایه های اقتصاد بدون نفت را بهره برداری از گیاهان دارویی عنوان کرد و افزود: سرزمین چهارمحال و بختیاری از نظر تنوع گونه های گیاهی یکی از مناطق منحصر به فرد کشور می باشد به طوری که بیش از 1300 گونه گیاهی در استان چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است که بخش قابل توجهی از آنها دارای خاصیت دارویی می باشند. وی یکی از ابزارهای توسعه مراتع را اهرم قانون دانست و اظهار داشت: مراتع را باید اقتصادی کرد که یکی از راه های اقتصادی کردن مراتع، کشت و فراوری گیاهان دارویی است.

در پایان تفاهم نامه همکاری با هدف انجام تحقیقات در زمینه کشت، عصاره گیری و فرآوری گونه های گیاهی و سایر زمینه های تحقیقاتی، برگزاری دوره های آموزشی مشترک، ایجاد اشتغال دانش بنیان و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی منعقد شد.
تصاویر
  • پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری و اداره کل منابع طبیعی تفاهم نامه همکاری امضا کردند
  • پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری و اداره کل منابع طبیعی تفاهم نامه همکاری امضا کردند