دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
    فارسی | العربیه | English
جمعه 27 مهر 1397
مشاهده خبر
شنبه 26 فروردین 1396
تعداد بازدید: 669
تعداد نظرات: 2

اشتغال بیش از 90 نفر از بانوان در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری

اشتغال بیش از 90 نفر از بانوان در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری دکتر داراب ظفریان معاون پارک علم و فناوری استان در جلسه مشترک با مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بیش از 90 نفر از بانوان در شرکت های پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری مشغول به کارند. وی با اشاره به افزایش بیکاری در میان فارغ‌التحصیلان خانم افزود این موضوع از طرفی یک معضل اجتماعی - اقتصادی است و از طرف دیگر یک ثروت و ظرفیت است که می‌توان با مدیریت درست از آن استفاده کرد.

معاون پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه طی دو سال گذشته به اشکال مختلف ایده‌ها در دانشگاه‌های چهارمحال و بختیاری شناسایی شده‌اند، ادامه داد: طرح ایده شو برای اولین بار برای 500 نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های این استان برگزار شد و از 200 ایده ارجاعی به دبیرخانه 12 ایده در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات، کشاورزی، پزشکی، گیاهان دارویی، شیلات و... برگزیده شدند که مورد حمایت قرار گرفته و به هر کدام از آن‌ها تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف 5 میلیون تومان تعلق گرفت.

وی به برگزاری رویداد علمی استارتاپ در حوزه گیاهان دارویی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد اشاره و گفت: 70 درصد از شرکت‌هایی که در این برنامه شرکت کردند یا با مدیریت بانوان بودند یا اعضای آن‌ها را خانم‌ها تشکیل داده‌اند.

ظفریان با اشاره به اینکه مخاطب و ظرفیت اصلی کشور در حال حاضر فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هستند، بیان داشت: برای تحقق شعار سال یعنی اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال باید فضا برای تجاری‌سازی ایده‌های نو فراهم شود.

وی به جذب ایده‌های نو در سه سطح پیش رشد، رشد و پارکی اشاره و یادآور شد: در هر سه مرحله داروی انجام و اگر شرایط را داشته باشند در مراکز مربوط به پارک علم و فناوری مستقر می‌شوند که به آن‌ها خدماتی چون کارگاهی، آموزشی، مشاوره‌ای و... داده می‌شود.

معاون پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، افزود: هم‌اکنون 38 شرکت رشدی و پیش رشد در این استان داریم، همچنین امکانات خوبی در قطب صنعتی شهرکرد برای تولید محصولات این شرکت‌ها فراهم شده است، ازجمله سوله دو طبقه‌ای که آماده شده و تا یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

ظفریان ادامه داد: فلسفه پارک‌های علم و فناوری این است که افراد مختلف صاحب دانش را در زمینه‌های گوناگون علمی در کنار هم جمع کند تا یک هم‌افزایی در بین آن‌ها ایجاد شود، چهارمحال و بختیاری ظرفیت بالقوه‌ و خوبی برای کارهای دانش‌بنیان دارد.

در پایان از شرکت های مستقر در مرکز رشد و پارک علم و فناوری بازدید صورت گرفت.


تصاویر
  • اشتغال بیش از 90 نفر از بانوان در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری
  • اشتغال بیش از 90 نفر از بانوان در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری
  • اشتغال بیش از 90 نفر از بانوان در پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری