دی ان ان evoq , دات نت نیوک ,dnn
    فارسی | العربیه | English
پنجشنبه 29 شهریور 1397
مشاهده خبر
دوشنبه 13 دی 1395
تعداد بازدید: 750
تعداد نظرات: 0

شرکت های دانش بنیان و فناور چهارمحال و بختیاری تکمیل کننده زنجیره فرآوری و تجاری سازی گیاهان دارویی

شرکت های دانش بنیان و فناور چهارمحال و بختیاری تکمیل کننده زنجیره فرآوری و تجاری سازی گیاهان دارویی

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری، ستاد گیاهان دارویی پارک علم و فناوری استان روز دوشنبه 13/10/95 با حضور مهندس محمدی مقدم مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، سرهنگ شریفی نماینده بنیاد برکت در استان و مدیران اجرایی پارک علم و فناوری برگزار شد. در این جلسه دکتر اسماعیل پیرعلی رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری هدف از تشکیل این ستاد را بررسی راهکارهای اجرایی توسعه و ایجاد ارزش افزوده بالا در صنعت گیاهان دارویی استان و جلوگیری از خام فروشی عنوان نمود و اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری استان با دانش فنی بالا حلقه تکمیل کننده زنجیره فرآوری و تجاری سازی گیاهان دارویی هستند که علاوه بر ایجاد ارزش افزوده موجب حفظ و پایداری منابع طبیعی خواهند شد. رئیس پارک علم و فناوری استان اظهار امیدواری کرد در صورت همکاری و تعامل پارک علم و فناوری، اداره کل منابع طبیعی و بنیاد برکت بتوانیم گامی موثر در توسعه گیاهان دارویی و پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی برداریم.

مهندس محمدی مقدم مدیرکل منایع طبیعی استان نیز با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، یکی از پایه های اقتصاد بدون نفت را بهره برداری از گیاهان دارویی عنوان کرد و افزود: سرزمین چهارمحال و بختیاری از نظر تنوع گونه های گیاهی یکی از مناطق منحصر به فرد کشور می باشد به طوری که بیش از 1300 گونه گیاهی در استان چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است که بخش قابل توجهی از آنها دارای خاصیت دارویی می باشند. وی یکی از ابزارهای توسعه مراتع را اهرم قانون دانست و اظهار داشت: مراتع را باید اقتصادی کرد که یکی از راه های اقتصادی کردن مراتع، کشت و فراوری گیاهان دارویی است.

در پایان ضمن بازدید از مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری مقرر شد با انعقاد تفاهم نامه بین این دو دستگاه زمینه همکاری های بیشتر فراهم آید.  

تصاویر
  • شرکت های دانش بنیان و فناور چهارمحال و بختیاری تکمیل کننده زنجیره فرآوری و تجاری سازی گیاهان دارویی
  • شرکت های دانش بنیان و فناور چهارمحال و بختیاری تکمیل کننده زنجیره فرآوری و تجاری سازی گیاهان دارویی